Jak vylepšit obsah na stránce O nás

 • Místo klasického představení společnosti vyprávějte příběh. Řekněte, proč jste se rozhodli dělat svou práci, jak jste se k tomu dostali a co se přihodilo dál. Zajímavě to dělá například Johnnie Walker. Pár tipů o psaní pro stránku O nás najdete ve článku The Story Is The New About Page.
 • Na začátku stránky stručně představte firmu a její služby – „Kdo jste“„Co děláte“„Jak to děláte“ a „Proč jste nejlepší“. Dokažte, že jste spolehlivá a solidní firma. Místo superlativů používejte jako argumenty fakta, historii, reference a čísla.
 • Buďte struční, ale dostatečně důvěryhodní. Zároveň se snažte být originální, nudných klišé je všude dost.
 • Výzva k akci patří i na stránku O nás. Může to být odkaz na reference, formulář pro přihlášení newsletteru, odkaz na RSS blogu, poptávkový formulář, kontaktní údaje nebo třeba výzva ke sledování na sociálních sítích.
 • Sepište zajímavosti o firmě a vyberte 5 nejlepších. Pokud máte zajímavá čísla o firmě, zveřejněte je. Třeba za kolik minut průměrně odpovíte na dotazy klientů nebo jak rychle stihnete založit hosting novému zákazníkovi.
 • Do sekce Náš tým přidejte skutečné fotografie zaměstnanců. Nebojte se podrobně představit členy týmu a ukázat jejich zájmy. Uživatele totiž může zajímat, zda máte dostatek UX analytiků, jaké mají zkušenosti nebo zda budete stačit i na rozsáhlejší zakázky. Ukázat můžete také fotky kanceláří, sídla, zasedačky nebo třeba celého týmu.
 • Pochlubte se zmínkami v tisku, poskytnutými rozhovory (včetně odkazu) a články o firmě. Můžete přidat také odkazy na blogy zaměstnanců a on-line nástroje, které jste vytvořili nebo používáte.
 • Dokažte, že je firma skutečná a máte co nabídnout – s tím vám pomůžou reference, případové studie, doporučení od zákazníků, seznam získaných certifikátů/ocenění, přehled absolvovaných školení, statistiky („Za rok 2009 jsme na stránky zákazníků přivedli 20 000 uživatelů“), aktuálně vygenerovaná čísla (jako to má např. Tumblr) nebo třeba přehled vydaných publikací.
 • Stránka O nás je ideální místo, kam můžete přidat jednoduchou infografiku nebo video. Můžete také zmínit nejvýznamnější klienty a vybrané články na blogu.
 • Pokud podporujete nějakou neziskovou organizaci, uspořádali jste konferenci, vytvořili tematický web, píšete oborový blog nebo zastáváte nějaké neobvyklé (v dobrém slova smyslu) postoje k životu a práci, napište o tom jednu dvě věty.
 • Nezapomeňte texty přizpůsobit svému zaměření a cílové skupině. Sekce O nás na stránkách nezávislého profesionála bude vypadat jinak než na webu firmy, řemeslníka, start-upu nebo e-shopu. Pěkné příklady uvádí Honza Ambrož ve svém článku. Zkuste se zamyslet, jaké informace budou lidé na stránce O nás hledat.
 • Nečtěte další články na téma jak psát pro stránku O nás. Skutečně užitečných rad je málo a většinu jste si právě přečetli. Raději se inspirujte třeba na webu bestaboutpages.com a ukládejte si stránky, které vás zaujmou.

Článek byl publikován dne 5. 3. 2013 v kategorii Tipy a triky. Autor: Martin Tomčík


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /data/www/12987/tomcik_cz/portfolio/wp-content/plugins/digg-digg/include/dd-manual.php:385 Stack trace: #0 /data/www/12987/tomcik_cz/portfolio/wp-content/plugins/digg-digg/include/dd-manual.php(223): dd_getPostData() #1 /data/www/12987/tomcik_cz/portfolio/wp-content/themes/portfolio/single.php(11): dd_fblike_generate('Like Standard') #2 /data/www/12987/tomcik_cz/portfolio/wp-includes/template-loader.php(74): include('/data/www/12987...') #3 /data/www/12987/tomcik_cz/portfolio/wp-blog-header.php(19): require_once('/data/www/12987...') #4 /data/www/12987/tomcik_cz/portfolio/index.php(17): require('/data/www/12987...') #5 {main} thrown in /data/www/12987/tomcik_cz/portfolio/wp-content/plugins/digg-digg/include/dd-manual.php on line 385